Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaşamda kelebek etkisi

Yaşamda kelebek etkisi

21 Ocak 2010 10:25
Yorum Sayısı :0  Okunma : 3602

Yaşamda kelebek etkisi

Yaşamda kelebek etkisinin ne olduğunu ve ne anlatmak istediğini geçenlerde bir sitede okudum,aslında hiçte yapmadığımız bir şey olmadığını ve sadece bilimsel yolla anlatımını öğrendim,sizlerle de paylaşmak istedim. Bir kelebek ne yapabilir ki? kanatlarının narinliği ve ömrünün bir gün olması onu ne kadar etkili kılar? Hayır bütün bunların dışında bir kelebek bir çok şey yapabilir, hayatı tanımakla ve neler yapabileceğini bilmekle tamamen doğru orantılı.

Gelişmek ve geliştirmek, yani tekamül etmek ve tekamül ettirmek. Küçücük bir hareketinizin nasıl bir etkiyaratacağını bunun sonucundada başkalarının sizden nasıl etkileneceğini hiç düşündünüz mü? Biz tamamaen birbirimize bağlıyız, sizin hayatınızda yapacağınız bir gelişimin yansıması hangi sahillere hangi dalgaları götürür hiç bilinmez. Evrenin küçük bir yerinde küçücük bir kelebeğin kanat çırpması, evrenin başka bir köşesinde çok büyük dalgalanmalara sebep olabilir. Bu tamamen sebep-sonuç yasasıdır. Küçücük bir hareket, küçücük bir dalgalanma bir anda çok büyük ve bambaşka değişik olaylara dönüşebilir.

Böylece de gelişmek ve geliştirmek dediğimiz varoluş yasalarından en önemlisini yerine getirmiş oluruz. Yani bizlerin gelişimdeki maksadın tamamen bireysel olmadığını anladığımız zaman yapabileceklerimizin önce bizi sonrada başkalarını etkileyeceğini düşünürüz, bu üst düzey bir bakış açısıdır. Yeterli bir iç dinamiğe sahip olmak için içimizdeki atalet duygusunu yenmek ve tembelliğe teslimiyeti engellemekle başlar. Atalet tembelliğe müsaittir, bu duyguyu yenmek ise insanın bir anlık gayreti ile mümkün olur, bu devamlılığı getirir ve siz bir anda kendinizi daha zinde ve aktif hissedersiniz. Konuları zamanında kavrar ve hiç bir işinizi geciktirmeden büyük bir zevkle yapmaya başlarsınız. Bu durumda uygulanacak en iyi formül soğuk suya bir an önce atlamaktır, ertelediğiniz bütün işleriniz sizin beyninizde yoğun bir enerji baskına neden olur. Kafanızın takılı olduğu her an ise sizi yer bitirir, oysaki bu tür bir enerji kaybı ertelediğiniz işe sarf edeceğinizden çok daha fazladır.


YORUMLAR
Henüz Yorum Yazılmamış...YASAL UYARI

Sitemizde yapılan paylaşımlar SADECE BİLGİ amaçlıdır. Teknik ve yöntemlere ait bu bilgiler,Tıp biliminin Uzmanlık alanlarının ve bu alanda Uzman Doktorların yerini almaz. Bu bilgiler hiç kimseye tedavi yapma yetkisi vermez. Çözüm Eğitim Danışmanlık Merkezinde ve Psikoterapi ve Danışmanlık Derneğinde herhangi bir hastalık için klasik tıbbi ve psikolojik tedaviler yapılmadığı gibi bu tedavilere alternatif bir tedavi yöntemi de UYGULANMAMAKTADIR.